W niewielkim pokoju, w pozłacanej klatce pewna zadufana w sobie papuga wiedzie swoje iście królewskie życie. Adonis to ptak, którego nie interesuje nic prócz jegomości. Swoją klatkę traktuję jak pałac, a opiekunów jako służących. Wszystko się jednak zmienia, kiedy pewnego dnia w klatce pojawia się… nieproszony gość.

Adonis niechętnie przyjmuje niespodziewanego gościa. Wrona Węgiel, znacznie różni się od tytułowego bohatera i opowiada mu o świecie, o którym Adonis nie ma bladego pojęcia.  Nie brak tu przekomarzania się, pstryczków w nos i śmiechu. Z początkowej niechęci rodzi się przyjaźń, która daje odwagę i pozwala  uwierzyć w to, co nieosiągalne. Oba ptaki odrobią ważne życiowe lekcje i przekonają się, że w życiu trzeba spojrzeć dalej niż czubek własnego… dzioba.

Bajka wypełniona muzyką, kolorami i zabawą dająca odpowiedzi na wiele pytań: Czy różnice powinny nas dzielić, czy łączyć? Jak się nie kłócić i nie obrażać na siebie wzajemnie? Jak przyjaźnić się z kimś, kto jest od nas tak bardzo inny.

Bajka, która bawi młodych i dorosłych widzów.

Autorem sztuki jest niemiecki dramaturg, Fred Apke. Przekładu dokonała Marta Klubowicz.

W rolach ptaków wystąpią aktorzy Teatru Muzycznego Adria – Magdalena Łoś-Wojcieszek i Paweł Nowicki.

Bajka rekomendowana dla dzieci od 4 roku życia.

Spektakl trwa 1h 40min (z przerwą).

Menu