Teatr Muzyczny Adria to pierwszy Teatr Muzyczny w Koszalinie oraz województwie zachodniopomorskim. Swoją siedzibę ma przy ul. Grunwaldzkiej 8-10, w historycznym budynku z ogromną tradycją, który od 1913 r.  stanowił centrum kulturalne dla mieszkańców Koszalina. Z informacji pozyskanych z zasobów Archiwum Państwowego w Koszalinie , od 1913 r. do 1933 r. , w miejscu tym funkcjonowała słynna w całym mieście kawiarnia „Kammerlichtspile”, w której można było spędzić czas na koncertach muzycznych oraz  z muzyką taneczną. Następnie do 2007 r. funkcjonowało w tym miejscu znane wszystkim Koszalinianom Kino „Adria”, z którym mieszkańcy naszego miasta mają mnóstwo miłych wspomnień.

W roku 2020 budynek zyskał nowych właścicieli, którzy chcą przywrócić mu świetność i wprowadzić na rynek koszaliński nową energię i jakość w postaci spektakli muzycznych opartych na licencjach oraz autorskich projektów musicalowych. Z uwagi na sentyment mieszkańców Koszalina do nazwy „Adria”, nowi właściciele postanowili zachować nazwę, która tak dobrze kojarzy się Koszalinianom.

Sala widowiskowa została zaadaptowana na potrzeby Teatru Muzycznego – powstała okazała scena, z doskonałym świetleniem i nagłośnieniem – wszystko po to by prezentowane spektakle miały jak najlepszą jakość i zostawały w pamięci widzów na długi czas.

Menu