Kacper Wojcieszek

Dyrektor Teatru

Magdalena Łoś - Wojcieszek

Dyrektor Teatru

Urodzona w Koszalinie absolwentka Dziennikarstwa na Politechnice Koszalińskiej, dodatkowo ukończyła I stopień szkoły muzycznej w klasie skrzypiec. Następnie trzy kolejne lata uczyła się w klasie fletu poprzecznego, w koszalińskiej Szkole Muzycznej im. Grażyny Bacewicz.
Od wczesnych lat swojego życia związana jest z koszalińską sceną muzyczną. Pierwsze kroki na scenie stawiała już w przedszkolu, jednak to w ówczesnym Miejskim Ośrodku Kultury (obecnie CK 105), rozpoczęła naukę śpiewu. Tam szkoliła swój głos przez osiem lat, zdobywając przy tym wiele nagród na festiwalach wokalnych rangi ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.
Uczestniczyła w wielu warsztatach wokalnych u znanych i cenionych specjalistek w zakresie wokalistyki: Elżbieta Zapendowska, Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Ewa Uryga.
Współpracowała jako chórzystka z artystami takimi jak: Marek Torzewski, Ryszard Rynkowski czy Marta Wiśniewska (Mandaryna). Występowała w wielu produkcjach telewizyjnych, m.in. eliminacje do Eurowizji (TVP), Sopot Festival (TVN), koncert z okazji XIII Światowych Igrzysk Polonijnych (TVP Polonia). Była uczestniczką programu X Factor, w którym dotarła do etapu 40-stki najlepszych głosów edycji, a także programów „Mam Talent” i „The Voice of Poland”.
Swojego głosu użyczała w reklamie jednego z największych biur podróży w Polsce. Wielokrotnie wspierała swoim wokalem produkcje w Radiu Koszalin oraz uczestniczyła w wielu akcjach charytatywnych na rzecz Koszalinian.
Pierwsze doświadczenie musicalowe zdobyła jako odtwórczyni głównej roli w spektaklu muzycznym „Romeo i Julia” , wystawianego w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, w reżyserii Cezarego Domagały. Ponadto, zagrała główne role wokalno-aktorskie : w charytatywnym spektaklu muzycznym „O mamma mia!”, w kultowym musicalu „Grease” wcielając się w rolę musicalowej Sandy oraz rolę Magdy w musicalu „Showlesque” – produkcjach Teatru Muzycznego Adria.

Kacper Wojcieszek

Dyrektor Artystyczny Teatru

Przygodę z tańcem zaczął w wieku 8 lat, naśladując swojego wielkiego idola Michaela Jacksona. W wieku 15 lat, wstąpił do zespołu znajdującego się w Młodzieżowym Domu Kultury w Koszalinie, gdzie pod kierunkiem choreograf Tatiany Michalewicz – Filus poznawał i kształcił  style taneczne jak :

  • Jazz,
  • Taniec Klasyczny,
  • Taniec Współczesny,
  • Show Dance.

Następnie zaczął doskonalić swoje umiejętności taneczne w największej szkole tańca w Polsce w „Egurrola Dance Studio” w Warszawie. Tamm uczył się u najlepszych choreografów w Polsce i na świecie m.in.: Lyle Beniga, Marty Kudelka, Ivan Koumaev, Tony Tzar, Tomasz Prządka,  Maniek Kotarski, Paweł Tolak, Julia Żytko i wielu innych

W swoim dorobku artystycznym posiada  wiele sukcesów tanecznych m.in. Zwycięstwo w konkursie „Tańczyć jak Michael Jackson”, organizowanym przez TV POLSAT w sylwestrową noc 2009/2010. Wyboru dokonywała sama siostra Króla Pop, LaToya Jackson, która uznała go za jedynego, najlepszego tanecznego następcę Jacksona w Polsce. To wydarzenie oglądało ponad 14 milionów widzów przed telewizorami na całym świecie oraz 100 tysięcy osób na Placu Konstytucji w Warszawie. Brał udział w programach telewizyjnych jak: You Can Dance, Got To Dance, Mam Talent!

Występował oraz pracował jako choreograf w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie m.in. przy takich sztukach: „Romeo i Julia” reż. C. Domagała, „Kalibabki” reż. M. Siegoczyński, „Love Forever” reż. M. Siegoczyński, „Balladyna” reż. K. Galos, „Dachowanie” reż. M. Borchardt.

Pracował przy produkcjach telewizyjnych jako główny choreograf m.in. na koncercie „Wielka Zabawa z TV Puls”. Współpracował m.in. z takimi artystami: Cleo, Matt Pokora, Patricia Kazadi, Sławomir, BOYS, Weekend, Kabaret Pod Wyrwigroszem, Kabaret Rak, Damian Skoczyk. Wystąpił w teledysku Patricii Kazadi & Matt Pokora – Wanna Feel You Now.

Wyprodukował oraz wyreżyserował  wydarzenia oraz musicale: „Grease”, „Showlesque”, „O Mamma Mia”, „Świąteczny Szał Przebojów” –  w trakcie, których  zawsze na sali był komplet widzów.

Został głównym choreografem przy największych spektaklach na dni miasta Koszalina : „Nie kochać w taką noc”,  gdzie łącznie udział brało ponad 200 artystów.

Menu