Premiera Musical FAME w Teatrze Muzycznym Adria!

Fenomen popkultury o legendarnym nowojorskim High School of the Performing Arts. Musical zawiera tytułową piosenkę nagrodzoną Oscarem i wiele innych chwytliwych utworów popowych.

Spektakl śledzi ostatnią klasę słynnej nowojorskiej High School for the Performing Arts od jej przyjęcia w 1980 roku do ukończenia szkoły w 1984 roku. Zdolni, młodzi studenci poruszają się po świecie muzyki, aktorstwa i tańca. Widzimy ich zmagania z ambicją, sławą i pewnością siebie oczami takich uczniów jak Carmen  – ambitna tancerka z obsesją na punkcie sławy, poważny aktor – Nick, tancerka z kompleksami dotyczącymi wagi – Mabel i utalentowany tancerz – Tyrone, który rozpaczliwie zmaga się z dysleksją. Nie zabraknie także charyzmatycznych pozytywnych postaci jak Joe, Serena czy Schlomo. Spektakl jednak nie stroni od skomplikowanych zagadnień, takich jak uprzedzenia rasowe, narkomania i wykorzystywanie seksualne, podczas gdy młodzi wykonawcy poznają realia dążenia do kariery w showbiznesie.

„Fame” to międzynarodowy hit, który wciąż dociera do nowych pokoleń wykonawców i widzów. Spektakl daje wspaniałe możliwości zaprezentowania różnorodnej puli talentów i zaprezentowania środków artystycznych, takich jak taniec, śpiew, aktorstwo, rap i gra na instrumentach.

W koszalińskiej wersji musicalu „Fame” na scenie wystąpi ponad 20 artystów. Chwytliwe piosenki w polskim przekładzie  językowym zabrzmią w towarzystwie muzyki na żywo i żywiołowych choreografii.

 

Już niebawem ogłoszona zostanie obsada spektaklu oraz realizatorzy.

Menu