Nadchodzi „Era Rocka”! Musical „Era Rocka” (oryg. „Rock of Ages”) – takiego musicalu jeszcze w tym mieście nie było! Od września 2024 rozpalimy w Waszych sercach miłość do rocka!
Największe hity muzyki rockowej i szalona historia osadzona w latach 80. Utwory takich zespołów jak: Europe, Bon Jovi, Journey, Pat Benatar, Twisted Sister, Steve Perry, Styx, Poison, a także innych znanych zespołów rockowych.

Jest rok 1987, a legendarny klub Bourbon Room w West Hollywood jest podupadającym, obskurnym klubem przy Sunset Strip. To kultowe miejsce swoje dobre chwile ma już za sobą,. Prowadzone jest przez wyluzowanego, byłego impresario rockowego Dennisa Dupree i pielęgnowane przez psotnego asystenta – Lonny’ego. Kiedy młoda, pełna nadziei Sherrie Christian, dziewczyna z małego miasteczka, która chce zostać aktorką, przyjeżdża do miasta, wpada na Drew, kelnera z Bourbon Room, który marzy o rock and roll’owej sławie . Zakochany od pierwszego wejrzenia Drew przekonuje Dennisa, by zatrudnił Sherrie, a scena wydaje się być przygotowana na ich romans. Ale kiedy burmistrz West Hollywood, za namową kilku podstępnych niemieckich deweloperów, ogłasza zamiar zburzenia Bourbon Room i całej Sunset Strip, stawka wzrasta. Dennis przekonuje boga rocka – Stacee Jaxxa, wokalistę megagrupy Arsenal, aby zagrał ostatni koncert zespołu w Bourbon Room, mając nadzieję, że zebrane pieniądze powstrzymają rozbiórkę budynku. Ale Stacee, człowiek o ogromnej charyzmie i ogromnym ego, pozostawia po sobie nie lada zamieszanie. Wdaje się w romans z Sherrie i zostaje znokautowany przez własny zespół przed zakończeniem koncertu. W środku gwałtownych protestów przeciwko rozbiórce Sherrie ucieka do pobliskiego klubu ze striptizem, a Drew wpada w szpony boysbandu. Kto może uratować Bourbon Room, młodych kochanków i zwaśnionych Niemców?

 

Reżyseria i przekład libretta: Kacper Wojcieszek
Choreografia: Paula Matysek
Przekład tekstów piosenek: Magdalena Łoś-Wojcieszek

 

Spektakl rekomendowany dla widzów powyżej 16 roku życia.

Lonny

Wojciech Daniel

Stacee Jaxx

Tomasz Bacajewski
Menu