Teatr Muzyczny Adria zaprasza na III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Musicalowej ADRIA 2024.

Naszą misją jest szerzenie formy sztuki jaką jest musical i stałe pozyskiwanie miłośników tego gatunku. Mamy nadzieję, że nasz Festiwal na stałe zapisze się na mapie kulturalnej Pomorza Zachodniego i wspólnie stworzymy coroczną tradycję spotkań przy najpiękniejszych utworach musicalowych.

Liczymy, że spotkamy się w licznym gronie, a udział w III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Musicalowej będzie dla Was nie tylko sprawdzianem Waszego talentu, ale także fantastyczną okazją do zdobycia nowych doświadczeń i wrażeń artystycznych. Życzymy Wam, żeby czas spędzony w Teatrze Muzycznym Adria był wypełniony szczęściem,  uśmiechem i dobrą zabawą. Niech właśnie u nas spełnią się Wasze marzenia, a pasja do muzyki  stanie się nieodłącznym elementem Waszego życia.

Życzymy powodzenia!

Dyrekcja Teatru Muzycznego Adria

REGULAMIN III EDYCJA DO POBRANIA 

KARTA ZGŁOSZENIA – do pobrania

W Festiwalu biorą udział soliści od 15 do 35 roku życia. O wieku uczestnika decyduje rok urodzenia.

Festiwal odbędzie się 24 oraz 25 sierpnia 2024r.

24 sierpnia – przesłuchania w siedzibie Teatru Muzycznego Adria
25 sierpnia – koncert finałowy i wręczenie nagród

 

I etap: kwalifikacje

Zgłoszenie udziału w Festiwalu polega na:

  • przesłaniu na adres e-mail Organizatora karty zgłoszenia dostępnej do pobrania na stronie www.teatradria.pl  (w zakładce „III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Musicalowej ADRIA 2024”), wraz z podpisanymi zgodami.
  • przesłaniu nagrania audio w formacie MP3 lub audio-video w formie linku (np. poprzez YouTube) z zapisem wykonania jednej piosenki musicalowej w języku polskim lub angielskim (nagranie należy podpisać imieniem i nazwiskiem Uczestnika). Nagranie powinno być wykonane bez montażu tj. obróbka, mastering, strojenie etc. 
  • Zgłoszenia przyjmowane są w nieprzekraczalnym terminie do 1 sierpnia 2024r. r. pod adresem mailowym festiwal@teatradria.pl

Wszystkie prawidłowo przesłane zgłoszenia otrzymają potwierdzenie mailowe o uczestnictwie w eliminacjach oraz informację o tym, czy zgłoszenie zostało zakwalifikowane do etapu II.

Lista kolejności przesłuchań, osób zakwalifikowanych do Festiwalu zostanie ogłoszona przez Organizatora na stronie internetowej www.teatradria.pl oraz na oficjalnym profilu Facebook Teatru Muzycznego Adria w dniu 3 sierpnia 2024 roku.

Uczestnik zakwalifikowany do Festiwalu zobowiązany jest w nieprzekraczalnym terminie 5 dni od daty poinformowania o zakwalifikowaniu się do etapu II  wpłacić akredytację w wysokości 120,00 zł od osoby na konto Organizatora podane w wiadomości mailowej od Teatru Muzycznego Adria.

z dopiskiem: III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Musicalowej ADRIA, imię i nazwisko Uczestnika.

Brak wpłaty jest równoznaczny z rezygnacją z udziału w Festiwalu.

II etap: przesłuchania na żywo

Przesłuchania konkursowe odbędą się  24 sierpnia 2024 r. w siedzibie Teatru Muzycznego Adria (ul. Grunwaldzka 8-10, Koszalin).

Uczestnicy zakwalifikowani do Festiwalu prezentują jeden utwór nadesłany w zgłoszeniu – uwaga – nie ma możliwości jego zmiany. Każdy uczestnik zobowiązany jest do zaprezentowania jednego utworu w języku polskim lub angielskim.

Do prezentacji konkursowej podczas przesłuchania festiwalowego zostaną wykorzystane podkłady do wybranych utworów (zapisane w formacie MP3) przesłane w nieprzekraczalnym terminie do 15 sierpnia 2024 r. na adres: festiwal@teatradria.pl

Półplayback nie może mieć dogranych chórków. Całość prezentacji nie może przekraczać 6min.

Rozpoczęcie przesłuchań konkursowych zaplanowane jest od godz. 11:00

III etap: koncert finałowy laureatów Festiwalu

Koncert Finałowy odbędzie się 25 sierpnia 2024r.  Rozpoczęcie koncertu przewidziane jest na godz. 16:00.

Laureaci wszystkich nagród mają obowiązek nieodpłatnie wziąć udział w Koncercie Finałowym. Odmowa udziału w powyższym koncercie oznacza rezygnację Laureata z nagrody.

W Koncercie Finałowym wystąpią: Laureaci Festiwalu oraz Jurorzy Festiwalu.

 

NAGRODY:

1 miejsce – 1200zł

2 miejsce – 800zł

3 miejsce – 500zł

Jury przyznać może także Wyróżnienia oraz nagrody specjalne (udział  produkcji Teatru Muzycznego Adria)

ORGANIZATOR:

PATRONAT MEDIALNY:

JURY

Natalia Krakowiak

NATALIA KRAKOWIAK
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (Wydział Wokalno-Aktorski).
Występowała przez wiele lat w Teatrze Studio Buffo. Brała udział w spektaklach takich jak „Tyle Miłości” i „Hity Buffo” oraz w musicalach „Metro”, „Romeo i Julia” a także „Polita”.
W 2009r. zakwalifikowała się do koncertu „Debiuty” na XLVI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, który zwyciężyła śpiewając piosenkę Budki Suflera „Jest taki samotny dom” i tym samym otrzymała Nagrodę im. Anny Jantar.
W 2013 roku dotarła do ćwierćfinału programu The Voice of Poland (TVP2).
Jest aktorką w Teatrze Muzycznym ROMA- tam zadebiutowała na Novej Scenie główną rolą w musicalu „Pięć ostatnich lat” w reż. Wojciecha Kępczyńskiego. W 2017r. zadebiutowała na Dużej Scenie Teatru Muzycznego Roma rolą Niny w musicalu „Piloci”.
Mogli ją Państwo podziwiać w 9 edycji popularnego programu telewizyjnego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (TV Polsat).
Obecnie Natalia wciela się także w rolę Dziewczyny w musicalu „Once” oraz w rolę OZ w Teatrze Muzycznym Roma. Całkiem niedawno podziwiać ją można było w roli Amneris w musicalu „Aida”, także w Teatrze Muzycznym Roma.
W Teatrze Muzycznym Adria występowała w musicalu „The Bodyguard” jako Nicki Marron.

Magdalena Łoś-Wojcieszek

Urodzona w Koszalinie absolwentka Dziennikarstwa na Politechnice Koszalińskiej, dodatkowo ukończyła I stopień szkoły muzycznej w klasie skrzypiec. Następnie trzy kolejne lata uczyła się w klasie fletu poprzecznego, w koszalińskiej Szkole Muzycznej im. Grażyny Bacewicz.
Od wczesnych lat swojego życia związana jest z koszalińską sceną muzyczną. Pierwsze kroki na scenie stawiała już w przedszkolu, jednak to w ówczesnym Miejskim Ośrodku Kultury (obecnie CK 105), rozpoczęła naukę śpiewu. Tam szkoliła swój głos przez osiem lat, zdobywając przy tym wiele nagród na festiwalach wokalnych rangi ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.
Uczestniczyła w wielu warsztatach wokalnych u znanych i cenionych specjalistek w zakresie wokalistyki: Elżbieta Zapendowska, Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Ewa Uryga.
Współpracowała jako chórzystka z artystami takimi jak: Marek Torzewski, Ryszard Rynkowski czy Marta Wiśniewska (Mandaryna). Występowała w wielu produkcjach telewizyjnych, m.in. eliminacje do Eurowizji (TVP), Sopot Festival (TVN), koncert z okazji XIII Światowych Igrzysk Polonijnych (TVP Polonia). Była uczestniczką programu X Factor, w którym dotarła do etapu 40-stki najlepszych głosów edycji, a także programów „Mam Talent” i „The Voice of Poland”.
Swojego głosu użyczała w reklamie jednego z największych biur podróży w Polsce. Wielokrotnie wspierała swoim wokalem produkcje w Radiu Koszalin oraz uczestniczyła w wielu akcjach charytatywnych na rzecz Koszalinian.
Pierwsze doświadczenie musicalowe zdobyła jako odtwórczyni głównej roli w spektaklu muzycznym „Romeo i Julia” , wystawianego w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, w reżyserii Cezarego Domagały. Ponadto, zagrała główne role wokalno-aktorskie : w charytatywnym spektaklu muzycznym „O mamma mia!”, w kultowym musicalu „Grease” wcielając się w rolę musicalowej Sandy oraz rolę Magdy w musicalu „Showlesque” – produkcjach Teatru Muzycznego Adria. Zagrała kultową postać Rachel Marron w musicalu „The Bodyguard”, rolę Blanche w musicalu „Bonnie&Clyde” oraz Carmen w musicalu „Fame” w Teatrze Muzycznym Adria.
Obecnie występuje na deskach Adrii w musicalach „In The Heights” jako Vanessa oraz w musicalu „Kelnerka” jako Jenna. Swoim głosem ubarwia koncerty takie jak „Michael Jackson Show” czy „Ikony”. W 2024 roku w Operze Lubelskiej wcieliła się w postać Marii Magdaleny w musicalu „Jesus Christ Superstar”.

Marcin Franc

Aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, dubbingowy, wokalista. W 2020 roku ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (Wydział Aktorstwa Dramatycznego), wcześniej w 2015 wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki (specjalność: musical). Laureat Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2018/19.

Współpracuje z największymi teatrami muzycznymi w Polsce m.in. Teatr Muzyczny Roma w Warszawie, Teatr Syrena w Warszawie, Teatr Muzyczny w Łodzi, Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku, Opera Krakowska oraz teatrami dramatycznymi (Teatr Narodowy w Warszawie).

W swoim dorobku artystycznym ma główne role w takich musicalach jak „tik, tik… BUM!”(Jon), „Catch Me If You Can”(Frank Abagnale Jr), „West Side Story”(Tony), „Aida”(Radames), „Waitress”(dr Pomatter), „Jesus Christ Superstar”(Jesus), „Miss Saigon”(Chris), „next to normal”(Gabe), „Love Story”(Oliver Barrett IV), „Rodzina Addamsów” (Lucas Beineke), „Dźwięki Muzyki”(Rolf Gruber), i polskich produkcjach „Kopernik”(Mikołaj Kopernik) czy „Piloci”(Stefan).

Zagrał główną rolę w filmie produkcji polsko-kolumbijskiej „Kolej na miłość”. W 2018 kreował rolę Jana Torupa w spektaklu Teatru Telewizji „Lato”, za którą otrzymał Honorową Nagrodę Aktorską na Festiwalu Dwa Teatry. Od marca 2021 można go oglądać w serialu „Stulecie Winnych” w jednej z głównych ról – Michał Junior.

W swoim dorobku artystycznym ma mnóstwo ról dubbingowych, m.in. jest polskim głosem Timothée Chalameta, jako Paul Atryda w filmie „Diuna” (2024) i Willie Wonka w filmie „Wonka” (2023), inne z ważniejszych ról to Aladyn w filmie Disneya „Aladyn” (2019), Jaskier w „Wiedźminie” produkcji Netflix, czy Varian w serialu Disneya „Zaplatani”.

Maciej Gogołkiewicz

Dziennikarz z 25-letnim doświadczeniem radiowym i prasowym, obecnie konferansjer oraz autor podcastu Musicalowe.Info, poświęconego polskim produkcjom musicalowym. Wkrótce planuje wystartować z projektem podobnego podcastu o operetkach. Jest jednym z lektorów Ekspresu Reporterów w TVP. Współpracuję z bankami głosów.
Jest doświadczonym konferansjerem specjalizującym się w koncertach z muzyką musicalową, filmową, operetkową oraz klasyczną. Swoim słowem stara się wzbogacić warstwę muzyczną koncertu.
Obecnie prowadzi „Koncerty Wiedeńskie” (na poważnie i wesoło). Współpracuję z takimi artystami jak Karolina Jędrzejczyk, Sylwia Frączek, Agnieszka Grabowska, Bartosz Nowak, Tomasz Tracz, Aleksander Kruczek, Sławomir Naborczyk.
Miał okazję współpracować przy koncertach musicalowych z takimi artystami jak Anastazja Simińska, Agnieszka Przekupień, Edyta Krzemień, Jakub Wocial, a także z zespołami Teatru Rampa, Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie, Nowej Sceny w Bydgoszczy czy Łódzkiej Orkiestry Filmowej.

Menu